Instrukcja obsługi Genie

Genie firmy Tregren jest kompaktowym ogrodem domowym do użytku wewnętrznego oraz zewnętrznego.

Energooszczędny, inteligentny oraz wykonany z ekologicznych materiałów Genie to nowa jakość w ogrodnictwie domowym.

Genie został zaprojektowany do uprawy szerokiego zakresu roślin od kwiatów do warzyw. Technologia  Active Growing™ gwarantuje, że rośliny będą się rozwijały w należyty sposób bez dodatkowego wysiłku ze strony właściciela urządzenia. Obsługa domowego ogrodu Genie zajmuje jego właścicielowi tylko 15 minut miesięcznie. W urządzeniu można uprawiać rośliny zasadzone z nasion jak również te kupione w doniczce w sklepie.

Odżywki dla roślin zostały skomponowane tak aby jak najlepiej wspomagać wzrost  uprawy hydroponicznej.

W celu zachowania optymalnych warunków uprawy roślin należy zmieniać wodę w urządzeniu raz na 3-4 tygodnie dodając saszetkę z odżywką.

Dodatkowym elementem wspomagającym wzrost roślin jest specjalna energooszczędna lampa LED o mocy 5,5 Wata.

Odżywki firmy Tregren są specjalnie zaprojektowane do upraw hydroponicznych i zapewniają obfite plony bez dodatkowego wysiłku. Nasze odżywki zapewniają optymalną ilość składników odżywczych co optymalizuje proces wzrostu i witalności roślin.  Raz na 3-4 dni zalecamy sprawdzanie poziomy wody. Wodę należy wymieniać raz na 3-4 tygodnie dodając do niej odżywkę.

 

A. Domowy ogród Genie zawiera następujące elementy

Instrukcja obsługi Tregren Genie

Zestaw startowy odżywek (2 saszetki)

Odżywki są dostępne w naszym sklepie internetowym www.domoweogrody.pl


 

B. Montaż

1. Zainstaluj 4 baterie AA (paluszki) w pojemniku na baterie.

Baterie należy umieścić tak aby zachowana została  prawidłowa biegunowość zgodnie z oznaczeniami na pojemniku  „+” lub „-”.

2. Po zainstalowaniu ostatniej baterii dioda LED zapali się co oznacza, że system działa prawidłowo. Pompa wodna załączy się po 30-60 minutach od momentu zamontowania baterii.

3. Przymocuj pokrywę od pojemnika na baterie za pomocą 2 śrub tak aby napis był umieszczony na zewnątrz. Języczek pokrywy powinien być umieszczony w kierunku diody LED.

4. Upewnij się, że wąż od pompy podłączony jest do tacy na rośliny.

5. Umieść tacę na pojemniku z wodą tak aby pompa znalazła się w przeciwległym rogu w  stosunku do diody LED.

Upewnij się, że pozycja pompy pozwala na swobodne umieszczenie tacy w odpowiednim miejscu.


 

C. Użytkowanie

1. Wypłucz tacę oraz pojemnik na wodę bieżącą wodą aby pozbyć się ewentualnych zanieczyszczeń, które mogły się dostać podczas transportu.

2. Wlej wodę do pojemnika na wodę   oraz dodaj odżywkę. Lina wewnątrz pojemnika wskazuje maksymalny poziom wody.

3. Usuń folię ochronną z doniczki oraz rośliny w przypadku kiedy używasz roślin ze sklepu i wstaw doniczkę do tacy na rośliny.

4. Umieścić urządzenie w miejscu o stałej temperaturze. Unikaj miejsc w których jest przeciąg.

5. Urządzenie pompuje wodę do tacy raz na około 40 minut przez 10 sekund. Należy regularnie sprawdzać poziom wody poprzez uniesienie tacy. Pamiętaj, że poziom wody musi znajdować się zawsze między poziomami maximum a minimum. Wskaźniki maksymalnego i minimalnego  poziomu wody znajdują się w środku pojemnika na wodę maximum na ściance pojemnika a minimum w miejscu w którym są schowane baterie.

6. Żywotność baterii wynosi od 6 do 8 miesięcy (w zależności od producenta baterii). Kiedy zapali się czerwona dioda LED  baterie powinny być zmienione tak szybko jak to możliwe, ale nie później niż 3 dni od zapalenia się diody. Urządzenie powinno być ustawione w widocznym miejscu aby zauważyć kiedy dioda sygnalizuje wymianę zużytych baterii na nowe. Rekomendujemy używanie akumulatorów wielokrotnego użytku co wpływa na ekologię oraz koszt obsługi urządzenia.


 

D. Czyszczenie i wymiana wody

Wodę należy wymieniać co 3-4 tygodnie. Podczas wymiany wody należy  dodać porcję odżywki co zagwarantuje równowagę składników mineralnych a tym samym optymalny wzrost roślin. Regularne czyszczenie urządzenia zabezpiecza rozprzestrzenianiu się chorób roślin i ewentualnych szkodników.

1. Wylej wodę ze zbiornika i dokładnie go opłucz. Podobnie postąp z tacą do roślin . Wyczyść pompę poprzez delikatne zdjęcie pokrywy i opłukanie jej pod bieżącą wodą. Podobnie zrób ze śmigiełkiem pompy, które znajduję się pod pokrywą oraz z pozostałą częścią pompy.

2. Napełnij pojemnik na wodę świeżą wodą i dodaj odżywkę zgodnie z instrukcją. Wodę można również dodać wlewając ją  bezpośrednio przez tacę do roślin pamiętając o tym aby nie przekroczyć maksymalnego poziomu, który jest zaznaczony wewnątrz pojemnika na wodę.

3. Umieścić tacę do roślin na swoim miejscu tj. na pojemniku z wodą. Upewnij się, że pompa jest poprawnie przymocowana do tacy.(patrz Montaż, część 5).


 

Odżywki, akcesoria i części zamienne

Dodatkowe składniki odżywcze, dodatkowe akcesoria i części zamienne znajdują się w sprzedaży na naszym sklepie internetowym: www.domoweogrody.pl

W trosce o stały rozwój naszych produktów zastrzegamy sobie prawo do modyfikowania produktów bez uprzedniego powiadomienia o tym klientów. Nie jesteśmy odpowiedzialni za błędy w druku.


 

Obsługa klienta: info@domoweogrody.pl Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Tregren jest znakiem towarowym należącym do 3Gren Oy

Producent: Tregren / 3Gren Oy Ab, Tillinmäentie 1 E, 02330 Espoo, Finlandia

Nazwa i model urządzenia: Genie ogród domowy

Opis urządzenia: Urządzenie jest wewnętrznym ogrodem domowym opartym na hydroponice.

 

WAŻNE! Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją. Niewłaściwe użytkowanie tego urządzenia może spowodować obrażenia ciała. Używaj urządzenia zgodne z przeznaczeniem. Producent nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikające z niewłaściwego zastosowania urządzenia lub obchodzenia się z nim. Jeśli nie jesteś pewien czegoś, skontaktuj się ze sprzedawcą lub punktem obsługi klienta Tregren poprzez e-mail: info@domoweogrody.pl

Urządzenie wyłącznie do użytku domowego. Bądź bardzo ostrożny przy dolewaniu wody do doniczki na rośliny. Najlepiej wyłącz ją z gniazda elektrycznego na czas tego procesu. Nie dopuszczaj do kontaktu części elektrycznych z wodą lub inną cieczą.

Pompa urządzenia do zasilania wykorzystuje tylko baterii AA lub akumulatory o tym samym rozmiarze. Ze względów ekologicznych i ekonomicznych rekomendujemy używanie akumulatorów wielokrotnego użytku.

Baterie muszą być zamontowane poprawnie tj. „+” baterii do „+” w obudowie na baterie. Nie wolno stosować innych lub uszkodzonych baterii i akumulatorów, ponieważ może to grozić ich eksplozją.

Nie używaj różnych typów akumulatorów i baterii w tym samym czasie. Baterie  w miejscu niedostępnym dla dzieci. Wyjmij baterie z urządzenia, jeśli nie jest używane przez dłuższy czas. Nie należy umieszczać urządzenia w wodzie lub innej cieczy. Temperatura pracy urządzenia wynosi 0 ° C - 35 ° C. Nie używać urządzenia w wilgotnym środowisku. Nie wystawiać urządzenia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, wysokiej temperatury, wilgoci lub substancji żrących.

UWAGA! Utylizacja baterii.

Symbol  na baterii oznacza, że baterii nie wolno wyrzucać razem ze zwykłymi odpadami komunalnymi. Muszą być wyrzucone do kosza na baterie. Baterie nie mogą zawierać więcej rtęci, kadmu lub ołowiu niż wartości określone w dyrektywie / WE 2006/66.

 Domowe ogrody logo

www.domoweogrody.pl

Pobierz instrukcję
Pobierz instrukcję

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl