Instrukcja obsługi Herbie

WAŻNE! W związku z ciągłym rozwojem naszych produktów, zastrzegamy sobie prawo do zmiany naszych urządzeń bez uprzedzenia o tym klientów. Przed użyciem urządzenia należy zapoznać się z instrukcją obsługi. Niewłaściwe użytkowanie urządzenia może spowodować obrażenia ciała. Używaj urządzenia tylko zgodnie z jego przeznaczeniem. Producent nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe użycie lub obchodzenie się z produktem. W razie wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą lub firmą Tregren za pośrednictwem poczty elektronicznej: info@domoweogrody.pl

Produkt przeznaczony jest wyłącznie do użytku domowego. Urządzenie może być połączone z gniazdkiem elektrycznym o napięciu 100-240 V i częstotliwości 50 / 60Hz. Temperatura robocza wynosi od 0 ° C do 35 ° C. Urządzenie należy odłączyć od zasilania gdy nie jest używane, podczas serwisowania oraz podczas czyszczenia.

Nie używaj urządzenia w wilgotnym otoczeniu. Nie dotykaj urządzenia, kabla lub wtyczki mokrymi lub wilgotnymi rękami. Nie należy uruchamiać pompy na sucho. Nie wystawiać urządzenia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, wysokich temperatur i substancji żrących. Urządzenie nie jest przeznaczone dla dzieci oraz dla osób dorosłych z zaburzeniami umysłowymi. Regularnie sprawdzaj stan elementów elektrycznych. Uszkodzone urządzenia elektryczne mogą powodować śmiertelne obrażenia.

 

Herbie montaż

Wyjmij urządzenie z opakowania. Umyj pojemnik na wodę bieżącą wodą.

1. Upewnij się, że pompa jest przymocowana do dna tacy na rośliny. Upewnij się, że przełącznik do sterowania pompą znajduje się w pozycji środkowej.

 

2. Podłącz przewód zasilający pompy do zasilacza.

 

3. Przełóż przewód zasilający lampę przez ramię lampy.

 

4. Połącz 2 części ramienia lampy.

 

5. Podłącz przewód zasilający lampy do zasilacza.

 

6. Wsuń ramię lampy do mocowania, które znajduje się na zewnątrz pojemnika z wodą.

 

OPCJA: Schowaj jedną lub obie wtyczki wewnątrz ramienia lampy. Jeśli zdecydujesz się ukryć obie wtyczki upewnij się, że przewody są umieszczone w oddzielnych rowkach oraz, że ramię lampy wsuwa się swobodnie do elementu mocującego umieszczonego na zewnętrznej części pojemnika na wodę.

Jeśli zostawisz obydwie złączki na zewnątrz lampy, przewód należy schować do rowka.

  • Napełnij pojemnik na wodę wodą, tak aby lustro wody było równo z oznaczeniem maksymalnego poziomu wody wewnątrz pojemnika na wodę na linii wody max. (ok. 2 litry).
  • Umieścić urządzenie w pomieszczeniu z możliwie stałą temperaturą. Unikaj pomieszczeń w których jest przeciąg lub wysoka wilgotność.
  • Upewnij się, że wtyczka urządzenia jest całkowicie sucha a następnie włóż ją do gniazdka elektrycznego.

Jeśli woda nie krąży sprawdź, czy pompa jest przymocowana do tacy na rośliny a przełącznik sterowania pompą znajduje się w położeniu środkowym/centralnym.

 

Uprawa i zbiory

Herbie doskonale nadaje się zarówno do uprawy nasion jak i do uprawy roślin zakupionych w sklepie.

  • kapsuły torfowe Tregren są doskonałym i ekologicznym sposobem do uprawy własnych roślin. Można również korzystać z innych rodzajów podłoży takich jak wełna mineralna czy włókno kokosowe. Decydując się na używanie ściółki lub torfu, należy pamiętać, aby zawsze umieszczać je w doniczkach.
  • Zioła doniczkowe kupione w sklepie - zdejmij foliową osłonę doniczki i umieść doniczkę w urządzeniu. W zależności od rodzaju, rośliny mogą dawać plony od kilku miesięcy do kilku lat.

 

Wymiana wody

  1. Wyjmij wtyczkę z gniazdka elektrycznego oraz odczep ramię lampy od pojemnika na wodę. Wylej wodę a następnie opłucz pojemnik. Sprawdź pompę. Jeśli to konieczne oczyścić ją przez usunięcie pokrywy i przepłukanie jej bieżąca wodą.
  2. Napełnij pojemnik świeżą wodą oraz dodaj porcję odżywki.
    UWAGA! regularnie sprawdzaj czy poziom wody znajduje się pomiędzy oznaczeniami minimum a maximum.
  3. Załóż ramię lampy. Przed włożeniem wtyczki do kontaktu sprawdź czy jest sucha. HERBIE jest gotowy do użycia.

Na naszej stronie www.domoweogrody.pl można kupić akcesoria, odżywki, nasiona oraz części zamienne.

 

Części Herbie

Części Tregren Herbie

A. Ramię lampy
B. Osłona + lampa LED
C. Zasilanie
D. Pojemnik na wodę
E. Element mocujący ramię lampy
F. Podłączenie pompy
G. Tacka na rośliny
H. Osłonki

 


Pobierz instrukcję

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl